: 219101
INFORMACJE:

Gryfów Śląski
06.07.2009r.

Wypadek drogowy w Chmieleniu

6 lipca 2009 roku około godziny 11:40 w Chmieleniu doszło do poważnego w skutkach wypadku drogowego. Kierujący samochodem ciężarowym stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem, wskutek czego zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył czołowo, w prawidłowo poruszający się samochód osobowy. W wyniku tego zdarzenia kierujący oraz pasażer samochodu osobowego doznali poważnych obrażeń ciała i zostali przewiezieni do szpitala.

6 lipca 2009 roku o godzinie 11:40 Oficer Dyżurny KPP w Lwówku Śląskim został telefonicznie poinformowany o wypadku drogowym w miejscowości Chmieleń. Natychmiast na miejsce zdarzenia zostali skierowani policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Lwówku Śląskim oraz funkcjonariusze Komisariatu Policji w Gryfowie Śląskim, którzy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i zorganizowali objazd zablokowanej drogi.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, iż kierujący samochodem ciężarowym mężczyzna w wieku 46 (zam. woj. Śląskie) nie zachował należytej ostrożności oraz nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze wskutek czego stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem. Zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z jadącym prawidłowo samochodem osobowym. Kierujący samochodem osobowym mężczyzna w wieku 28 lat oraz jego pasażerka, kobieta w wieku 30 lat (zam. Jelenia Góra, Karpacz) doznali poważnych obrażeń ciała i zostali przewiezieni do szpitala, gdzie mężczyzna pomimo udzielanej mu pomocy zmarł.
Kierujący samochodem ciężarowym był trzeźwy.
Czynności zmierzające do wyjaśnienia tej sprawy prowadzi KP Gryfów Śląski.Nadmierna prędkość, brawura kierujących są główną przyczyną wypadków i kolizji drogowych.
Kolejny raz apelujemy do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

Przypominamy, iż za spowodowanie wypadku drogowego grozi odpowiedzialność karna do 3 lat pozbawienia wolności. Jeżeli skutkiem wypadku jest śmierć innej osoby lub ciężki uszczerbek na zdrowiu odpowiedzialność karna podlega zaostrzeniu do 8 lat pozbawienia wolności.


1 z 3


Oficer prasowy
KPP w Lwówku Śl.
asp.szt. Marek Madeksza


Drukuj

 
K o m e n d a   W o j e w ó d z k a   P o l i c j i   w e   W r o c ł a w i u    ©   By MH & MK
Ten Serwer nie jest w żaden sposób połączony z siecią komputerową Policji
i zawiera tylko jawne dane udostępniane przez Komendę Wojewódzką Policji we Wrocławiu