: 219047
PREWENCJA:

Lwówek Śląski
14.02.2014r.


Lewe przeglądy - fikcyjne bezpieczeństwo na drodze !Policjanci Zespołu dw. z Przestepczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim zatrzymali diagnostę który dopuścił do ruchu pojazd pomimo, iż stwarzał on realne zagrożenie na drodze.


A zaczęło się od kontroli drogowej pojazdu przeprowadzonej przez policjantów Ogniwa Ruchu Drogowego. Funkcjonariusze ci nie tylko kontrolują prędkość pojazdów na drodze, ale bardzo dokładnie przyglądają się także stanowi technicznemu poruszających się pojazdów. Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, iż pojazd który ma usterki techniczne stanowi zagrożenie na drodze. I tak też było 11 lutego 2014. Policjanci zatrzymali do kontroli dostawczego Forda Transita. W trakcie kontroli stan techniczny pojazdu zwrócił uwagę funkcjonariuszy. Poważne, widoczne usterki dyskwalifikował go dalszej jazdy. Ale największe zdziwienie policjantów było gdy dowiedzieli się, iż pojazd ten przed chwilą wyjechał z przeglądu technicznego w jednej ze stacji diagnostycznych na terenie powiatu lwóweckiego.

Wykonane przez policjantów zwalczających przestępczość gospodarczą czynności procesowe doprowadziły do zatrzymania diagnosty, który został osadzony w policyjnym areszcie. Sprawdzana jest także wszelka dokumentacja prowadzona na tej stacji. Zabezpieczone zostały komputery oraz dokumenty. Sprawa znajdzie swój finał w Sądzie.

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim, w trosce o bezpieczeństwo w ruchu drogowym dokładniej przyjrzą się działalności stacji diagnostycznych na terenie powiatu, w szczególności będą kontrolować stan techniczny pojazdów wyjeżdżających po przeglądach z tych stacji.

Pamiętajmy, iż poruszanie się po drogach niesprawnym pojazdem jest skrajnie niebezpieczne. Pod rozwagę musimy wziąć nie tylko to, iż możemy otrzymać karę ale także to, iż możemy spowodować wypadek i wyrządzić komuś krzywdę.
1 z 3
Drukuj

 
K o m e n d a   W o j e w ó d z k a   P o l i c j i   w e   W r o c ł a w i u    ©   By MH & MK
Ten Serwer nie jest w żaden sposób połączony z siecią komputerową Policji
i zawiera tylko jawne dane udostępniane przez Komendę Wojewódzką Policji we Wrocławiu